Grupiteraapia
Aeg: Sügis 2018. Tööpäeviti kell 16-18 või 17-19. Täpsed ajad selguvad, kui grupp on komplekteeritud.
Toimumise koht: Katriito Nõustamis- ja Psühhoteraapiakeskus (Tartu Biotehnoloogia Park, Tartus Tiigi 61b)
Eesmärk: Saada teada, kuidas valuga koos elada ning kuidas jääda rõõmsaks ja enesekindlaks sõltumata valust. Õppida mõistma ja juhtima oma valu ning seeläbi parandada oma elukvaliteeti. Valu ei juhi enam sind, vaid sina juhid oma valu!
Oled oodatud kui:
- sul on kestev ja pikaajaline seljavalu või valu liigestes (kestnud üle 6 kuu) (st, sul on kroonilise valu diagnoos või krooniline haigus, mille üheks tunnusmärgiks on pidev valu);
- valu segab sinu igapäevategevusi;
- oled avatud uuele – tahad teada saada ja proovida uusi nippe oma valuga paremaks toimetulekuks;
- tahad muutuda „ma ei saa teha“ inimesest „saan teha“ inimeseks.
Grupiteraapias osalemine tähendab 12 korda kohtumisi grupis, iga kohtumine kestab 2 tundi (120 minutit). Grupiteraapia käigus kohtud teiste inimestega, kelle elu mõjutab valu ning kliiniliste psühholoogide juhtimisel toimuvad arutelud ning õpitakse oskusi, kuidas oma valuga paremini toime tulla, saavutada võimalikult hea elukvaliteet ning tunda end sealjuures turvaliselt ning enesekindlalt.
Grupiteraapia käigus toimuvad miniloengud ning grupiarutelud mitmetel erinevatel teemadel: näiteks lõdvestumisoskused, unehügieen, teadvelolek, mõttemustrite muutmine jne.
Grupiteraapias osalemise ajal võite jätkata oma tavapärase raviga.
Teraapia läbiviijad: Triinu Niiberg-Pikksööt ja Signe Laipaik
Triinu Niiberg-Pikksööt on kognitiiv-käitumisteraapia väljaõppega kliiniline psühholoog.
Oma praktilises töös on ta keskendunud vaimse tervise ja kehalise tervise häiretele, muuhulgas kroonilise valu teraapiale. Triinu töötab hetkel Katriito Nõustamis- ja Psühhoteraapiakeskuses, Tartu Ülikooli Kliinikumi Närvikliinikus Neuroloogia osakonnas ning on töötanud Põlva Haigla Taastusravi osakonnas.
„Mitte keegi ei pea oma valuga üksi olema – valuga koos elamine ja valu juhtimine tähendab endale „juhilubade“ tegemist – vajalikud on selleks nii teooria kui praktika. Ja elu hakkab veerema!“
Signe Laipaik on kliiniline psühholoog. Ta on lõpetanud Tartu Ülikoolis kliinilise psühholoogia magistriõppe ning läbinud kognitiiv-käitumisteraapia kesktaseme koolituse. Signe on töötanud nii laste, noorte kui täiskasvanutega. Hetkel töötab ta Tartu Ülikooli Kliinikumi Spordimeditsiini- ja Taastusravi kliinikus ja Psühhiaatriakliiniku Laste ja Noorte Vaimse Tervise Keskuses ning Katriito Nõustamis- ja Psühhoteraapiakeskuses.
NB! Registreerunud kutsutakse eelintervjuule, kus individuaalse vestluse käigus hinnatakse inimese sobivus ja vajadus grupiteraapias osalemiseks.
Eelintervjuu maksumus on 12 eurot, mis gruppi pääsemise korral lahutatakse üldmaksumusest. Gruppi mittepääsemisel pakutakse alternatiivseid võimalusi abi saamiseks, näiteks individuaalteraapiat.
Grupi suurus: Grupiteraapia toimub, kui registreerunud on 6-8 inimest. Grupis on maksimaalselt 12 inimest.
Ajakava: 12 kohtumist, iga kohtumine kestab kaks tundi (120 minutit). Täpne ajakava selgub, kui grupp on komplekteeritud.
Hind: grupiteraapia kogumaksumus on 360 eurot (hind sisaldab käibemaksu 20%). Tasuda on võimalik kolmes osas, 120 eurot korraga.
Registreerumiseks saatke
palun e-kiri (koolitused@katriito.ee) järgmiste andmetega: Treeningu nimi; osaleja nimi;
arve tasuja andmed (asutuse või isiku nimi, aadress).
Info: Geia Randma (koolitused@katriito.ee)