Katriito suveseminarid - lapsevanemate suvekool
Vanemate suvekool on mõeldud uudishimulikele lapsevanematele ja täiskasvanutele, kes soovivad enesearengusse ja uutesse teadmistesse panustada. Tule ise ja võta kaasa partner, sõber või kolleeg!
Iga seminar kestab 2-3 tundi ja on võimalik osta endale koolituspass korraga kolmele seminarile kui ka igale seminarile eraldi.
Maksumus (sisaldub seminar, matejalid, värskenduspaus; hind sisaldab käibemaksu) :
1 seminar ühele inimesele 39.-
1 seminar kahele inimesele (üheskoos registreerudes ja tasudes) 70.-
3 seminari (vabalt valitud) osaluse pass ühele inimesele 99.-
Registreerumiseks saada e-kiri aadressile koolitused@katriito.ee arve tasuja andmetega (nimi, isikukood/registrikood, aadress) ning selgitusega, millisel seminaril/seminaridel soovitakse osaleda. Koha seminaril tagab õigeaegselt tasutud arve (saadetakse meilitsi).
Seminarid toimuvad Tartus Tiigi 61b
1) 29.06.17 kl 17.30-20.30 Paarisuhe: tee teineteiseni.
Räägime paarisuhte dünaamikast ja viisidest kuidas tasakaalustatud paarisuhet hoida ja luua. Seminari viivad läbi Kairi Nool (TÜK Psühhiaatriakliiniku noorukiteosakonna sotsiaaltöötaja ja perenõustaja), Teele Reiljan (Katriito nõustamiskeskuse kliiniline psühholoog ja perenõustaja)
1) 6.07.17 Miks minu laps nii käitub?
Kuidas lapse käitumine on seotud tema arengufaaside ja aju arenguga? Mis on nö normaalne ja mille osas peaks oleme tähelepanelik?
Kärolin Kajalaid on TÜK Psühhiaatriakliiniku kliiniline psühholoog ja pereterapeut
2)12.07.17 Lapse probleemid ja peresuhted
Kuidas laste psühholoogilised probleemid on seotud peresuhetega? Mida saaks teha selleks, et pere tervikuna paremini toimiks?
Läbi viivad seminari Kairi Nool (TÜK Psühhiaatriakliiniku noorukiteosakonna sotsiaaltöötaja ja perenõustaja) ja Teele Reiljan (Katriito nõustamiskeskuse kliiniline psühholoog ja perenõustaja)
3) 19.07.17 17.30-20:30 Laste emotsionaalsed probleemid ja ravimid. Müüdid ja tegelikkus.
Kas lastele peaks ravimeid kirjutama? Millistel juhtudel see on vajalik? Mida ravimid teemad? Ja palju muid teemasid ning vastused huviliste küsimustele.
Läbiviijaks psühhiaater Lee Juursoo (TÜK noorukiteosakonna psühhiaatria resident ja
Katriito psühhiaater)
- Kas lastele on eetiline ravimeid välja kirjutada? Kas neid on teaduslikult uuritud?
- Kas ainult psühhoteraapiast ei piisa?
- Kas ravimid võivad põhjustada sõltuvust?
- Mis on antidepressandid? Kas ravimid saavad teha kedagi õnnelikuks?
- Kas lastele kirjutatakse välja rahusteid ja unerohtu?
- Kuidas stimulandid aitavad hüperaktiivsuse vastu?
- Kas ravimid aitavad autismi korral?
- Millised on ravimite kõrvaltoimed ja kuidas neid vältida või nendega toime tulla?
- Kas ma pean õpetajatele rääkima, et mu laps võtab psüühikahäire raviks ravimeid?
Seminaris antakse ülevaade lastel kõige sagedamini kasutatavatest ravimitest. Arutamisele tuleb, mida arvesse võtta kui lastepsühhiaater pakub lapsele ravimeid. Mida tasub kindlasti arstilt küsida ja kuidas tagada, et laps saab ravimist võimalikult palju abi.
Registreeru siit (kliki lingil)
4) 25.07.17 17:30-20.30 Loovusest - teoorias ja praktikas.
Sel korral tutvume loovusega läbi erinevate praktiliste ülesannete. Kui sõna loovus ja praktilised ülesanded tekitasid kõhedust, siis ei tasu karta. Tule uudistama ning tee kaasa täpselt nii palju kui soovid.
Juulikuu viimane seminar tutvustab loovust, selle vajalikkust ning seost tulemuslikkuse, eduga. Loeng-seminar keskendub loovuse olulistele aspektidele, mille keskmeks on laps. Seminarist saad vastused küsimustele:
Loovus- kellele ja miks?
Kuidas seista silmitsi läbikukkumise hirmuga?
"Ma ei ole loov" - miks ma nii arvan?
Kuidas oma lapse loovust arendada?
Kuidas pöörata teadmised loovusest enda kasuks?
Seminaris töötame koos erinevate näidete ning praktiliste ülesannetega, et mõtestada lahti eelnevad küsimused. Pole oluline, kas arvad, et oled loov või mitte. Ootame osalema kõiki, kes soovivad tutvuda tänapäeval tööturul hinnatud oskuse - loovusega, mis on meil lapsena olemas, kuid millegi pärast "kaob" täiskasvanuks saades. Jagame teadmisi, kuhu loovus läheb ja kuidas seda "elus" hoida.
Koolitajateks on psühholoogia üliõpilased Geia Randma ja Jan Ristimets.
Maksumus (sisaldub seminar, matejalid, värskenduspaus; hind sisaldab käibemaksu) :
1 seminar ühele inimesele 39.-
1 seminar kahele inimesele (üheskoos registreerudes ja tasudes) 70.-
Registreerumiseks saada e-kiri aadressile koolitused@katriito.ee arve tasuja andmetega (nimi, isikukood/registrikood, aadress) ning selgitusega, millisel seminaril/seminaridel soovitakse osaleda.
Või kasuta registreerimiseks linki
Seminar toimub Tartus Tiigi 61b
Kohtumiseni 25.juuli! :)
Läbiviijaks Katriito psühholoog Geia Randma ja psühholoogia üliõpilane Jan Ristimets
1) 01.08.17 17.30-20.30 Mindfulness - sissejuhatus teadveloleku oskustesse
Tule ja naudi aega iseendale! Läbi lihtsate juhendatud mõtteharjutuste on Sul võimalik õppida saama paremat kontakti iseenda mõtete ja tunnetega ning keskenduma käesolevale hetkele. Omandatud harjutuste igapäevane praktiseerimine aitab saavutada paremat sisemist tasakaalu, maandada ärevust, stressi ja suurendada rahulolutunnet.
Praktilist seminari viib läbi Monika Vändra (psühholoog ja perenõustaja)
Ootame Sind osalema, kui:
- oled muutunud närviliseks ja ärritud kergesti- oled väsinud negatiivsete mõtete tulvast
- tunned raskusi toimetulekul erinevate tunnetega
- oled rahuolematu iseenese ja teistega;
aga ka siis, kui sul pole otseseid probleeme, kuid Sa lihtsalt:
- soovid rohkem rõõmu tunda käesolevatest hetkedest
- soovid oma elus teha teadlikumaid valikuid
- ei soovi elada autopiloodil
Teadvelolek (mindfulness, ärksameelsus, ärksus) – oskus olla aktiivses avatud meele seisundis teadlik oma mõtetest, tunnetest, füüsilistest aistingutest ja tegevustest käesoleval hetkel, ilma hukkamõistu ja kriitikata iseenda ning teiste vastu.
Seminar on üles ehitatud peamiselt sissejuhatavatele praktilistele harjutustele, mis õpetavad saama paremat kontakti iseenda mõtete ja tunnetega ning keskenduma käesolevale hetkele.
Seminari viib läbi Monika Vändra – psühholoog (Tartu Ülikooli psühholoogia magister), kes on läbinud kognitiiv-käitumisteraapia algväljaõppe ja käesolevalt läbib pereterapeudi pädevuskoolitust. Monika on töötanud õpetaja ja koolitajana ning käesolevalt töötab lisaks Katriito Nõustamis- ja Psühhoteraapiakeskusele ka Tartu Seksuaaltervise Kliinikus ning juhib lapsevanemate tugigruppe.
„Pean nii enesearengus, kui raskustega toimetulekul oluliseks iseendaga heas kontaktis olemist ning enese ja olukorra aktsepteerimist. Praktiseerin teadveloleku harjutusi igapäevaselt tasakaalustamaks iseennast ning vaimse arengu eesmärgil. Sageli võib abi olla suhteliselt lihtsatest mõtteharjutustest, saavutamaks märkimisväärseid muutusi elukvaliteedis“
Registreeruda saad klikkides siin või saates e-kirja aadressile koolitused@katriito.ee arve tasuja andmetega (nimi, isikukood/registrikood, aadress) ning selgitusega, millisel seminaril/seminaridel soovitakse osaleda. Koha seminaril tagab õigeaegselt tasutud arve (saadetakse meilitsi).
Maksumus (sisaldub seminar, matejalid, värskenduspaus; hind sisaldab käibemaksu) :
1 seminar ühele inimesele 39.-
1 seminar kahele inimesele (üheskoos registreerudes ja tasudes) 70.-
Sel korral on võimalik saada ülevaade psühholoogiast praktiliste näidete ja ülesannete põhjal. Psühholoogia baasteadmised, mida vajame igapäevaelus, et mõista ennast, teisi, hoida enda vaimset tervist, kuid mis tihti kipuvad ununema. Seminar sobib kõigile, kes huvituvad psühholoogiast üldisemalt.
Läbiviijaks Katriito psühholoog Geia Randma
3) 15.08.17 Toimetulek muretsemisega
Seminaril antakse lühiülevaade muretsemise protsessist ja viiakse läbi praktilisi harjutusi, millega on võimalik muretsemist peatada ja oma mõtteid suunata endale sobivas suunas. Seminari viib läbi Mart Juursoo, kliiniline psühholoog Katriitos
1) 23.08.17 kl 17.30-20.30 Kuidas armastada teismelist?
Räägime kuidas mõista oma teismelist ja miks teismeline aru kaotab? Miks teismeline ropendab? Nendele ja paljudele teistele küsimustele püüab anda vastuseks Kairi Nool (TÜK Psühhiaatriakliiniku Noorukiteosakonna, sotsiaaltöötaja ja perenõustaja)
4) 29.08.17 Enesevigastamisest: miks lapsed ja noored nii teevad?
Kuidas sellega oma peres toime tulla ja mis võiksid olla põhjused, miks noored endale valu tekitavad? Sellest räägib Katriito kliiniline psühholoog Thea Marran ja Lee Kaldvee